​Ermenistan Savunma Bakanı, AB`nin Güney Kafkasya Temsilcisi ile Ermeni esirler sorunu görüştü[ - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

15 Şubat 2022  

​Ermenistan Savunma Bakanı, AB`nin Güney Kafkasya Temsilcisi ile Ermeni esirler sorunu görüştü[ -

​Ermenistan Savunma Bakanı, AB`nin Güney Kafkasya Temsilcisi ile Ermeni esirler sorunu görüştü[ ​Ermenistan Savunma Bakanı, AB`nin Güney Kafkasya Temsilcisi ile Ermeni esirler sorunu görüştü

Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 14 Şubat'ta Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan, AB'nin Güney Kafkasya ve Gürcistan Krizi Özel Temsilcisi Toivo Klaar başkanlığındaki heyeti kabul etti.

AB'nin Ermenistan Delegasyonu Başkanı, elçi Andrea Vitorin de toplantıya katıldı.

Ermenistan Savunma Bakanı, AB yetkililerine, bizzat elçi Klaar'e Azerbaycan'da tutulan Ermeni savaş esirlerinin geri gönderilmesine yönelik aktif çabalar için teşekkür etti ve Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki ve Artsakh'taki durum ile ilgili bilgi verdi.

Klaar ise Avrupa Birliği'nin ihtilafın nihai çözümüne, durumun istikrara kavuşturulmasına ve çeşitli düzeylerde müzakerelerin yoğunlaştırılmasına yardımcı olmaya hazır olduğunu kaydetti. Avrupa Birliği'nin başta savaş esirlerinin, diğer tutukluların ve kayıp kişilerin iadesi olmak üzere insani alanda çalışmaya devam edeceği kaydedildi.

Görüşmede taraflar bölge güvenliği ile ilgili diğer konulara da değindiler.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+