​Ermenistan’la ikinci buluşma bugün Viyana’da - Gündem
01 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Արեգ / Ժամ : Արփող

Gündem :

24 Şubat 2022  

​Ermenistan’la ikinci buluşma bugün Viyana’da -

​Ermenistan’la ikinci buluşma bugün Viyana’da ​Ermenistan’la ikinci buluşma bugün Viyana’da

Dünyanın gözü kulağı Rusya-Ukrayna krizine çevrilmişken, Türkiye ile Ermenistan arasında ilişkileri normalleştirme sürecinin ikincisi bugün Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılacak.

Türkiye’nin Ermenistan Özel Temsilcisi eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Ermenistan Özel Temsilcisi Parlamento Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan arasındaki ikinci buluşmada, diplomatik temas dahil sınırın açılması ile ilişkilerin normalleşmesini hızlandıracak diğer konuların ele alınması bekleniyor.

Kılıç ile Rubinyan arasında ilk buluşma 14 Ocak’ta Moskova’da yapılmıştı. Havayolu ulaşımının yeniden faaliyete geçirilmesinde mutabık kalınmış ve karşılıklı seferler 2 Şubat’ta başlatılmıştı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Rubinyan’ın 11-13 Mart’taki Antalya Diplomasi Forumu’na da katılmaları bekleniyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın “Antalya’daki foruma katılabiliriz” açıklamasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Memnun oluruz” yanıtını vermişti.

Bu haber hurriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (hurriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(hurriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+