​Ermeni uzmandan uyarı: Türkiye ile Azerbaycan, Rusya ve Ukrayna`daki Ermeni toplulukları hakkında y - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

27 Şubat 2022  

​Ermeni uzmandan uyarı: Türkiye ile Azerbaycan, Rusya ve Ukrayna`daki Ermeni toplulukları hakkında y -

​Ermeni uzmandan uyarı: Türkiye ile Azerbaycan, Rusya ve Ukrayna`daki Ermeni toplulukları hakkında y ​Ermeni uzmandan uyarı: Türkiye ile Azerbaycan, Rusya ve Ukrayna`daki Ermeni toplulukları hakkında yanlış bilgiler yayabilir

Rusya-Ukrayna gerilimi, resmi web sitelerine yapılan hacker saldırılarından çeşitli bilgilerin yayılmasına kadar enformasyon alanında da devam ediyor.

Bu durum Ermenistan'ı nasıl etkileyebilir? "Radyolur", bilgi güvenliği uzmanı Samvel Martirosyan ile röportaj yaptı.

Martirosyan "Bugün dünyada bir hafta sonra neler olacağını kimse tahmin edemez. Ermenistan örneğinde en kötümserinden en istikrarlısına kadar farklı senaryolar çizebiliriz, burada bir şeyin olmasını ya da olmamasını beklememeliyiz ama hazır olmalıyız çünkü en azından bazı girişimler yapılacak.

Türkiye ve Azerbaycan'ın Ermenistan'ın enformasyon sahasında gerginlik yaratmak için neler kullanabileceğine dair en standart tahmin, çeşitli sahtekarlıklar yaratmak, durumun arka planına karşı Ermenistan hakkında yanlış bilgi yaymak veya Ukrayna ve Rusya'daki Ermeni toplulukları hakkında yanlış bilgi yaymaktır." ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+