​Ermenistan ile normalleşmede tarihi adım - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

13 Mart 2022  

​Ermenistan ile normalleşmede tarihi adım -

​Ermenistan ile normalleşmede tarihi adım ​Ermenistan ile normalleşmede tarihi adım

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Ermeni mevkidaşı Mirzoyan, Antalya Diplomasi Forumu’nda bir araya geldi. Çavuşoğlu “Son derece verimli ve yapıcı bir görüşme oldu” açıklamasını yaptıDışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Antalya Diplomasi Forumu marjında bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu "İstikrar ve barış için adımlar atıyoruz. Son derece verimli ve yapıcı bir görüşme oldu. Başkan Erdoğan ve Paşinyan'ın pozitif mesajlarından sonra özel temsilcilerimizi görevlendirdik. Onlar Moskova ve Viyana'da bir araya geldi. Burada ilişkilerimizi tam normalleştirmek için atılacak adımlar görüşüldü.

Bugün de bunların üzerinden biraz geçtik. Güney Kafkasya'da istikrar ve barış için çaba sarf ediyoruz. Türkiye ve Ermenistan arasında atılan adımlar ve normalleşme sürecinden Azerbaycan da memnun. En son cumartesi günü de Bakü'deydim. Azerbaycan da bu süreci destekliyor. Zaten bölgedeki istikrar ve barış hepimizin yararına. Bu yönde adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu konuda Sayın Dışişleri Bakanı'yla da mutabık kaldık" dedi. Mirzoyan ise "Önkoşulsuz diplomatik ilişki ve sınırların açılması konusunda mutabık kaldık" diye konuştu.

Bu haber sabah kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sabah) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sabah). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+