​Şam’da (Kilise, Sevgi Evi.. Ortak Yürüyüş) Konferansı Başladı - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

16 Mart 2022  

​Şam’da (Kilise, Sevgi Evi.. Ortak Yürüyüş) Konferansı Başladı -

​Şam’da (Kilise, Sevgi Evi.. Ortak Yürüyüş) Konferansı Başladı ​Şam’da (Kilise, Sevgi Evi.. Ortak Yürüyüş) Konferansı Başladı

Katolik Kiliseleri Konseyi’nin düzenlediği “Kilise, Sevgi Evi.. Ortak Yürüyüş” konferansının etkinlikleri bugün Şam’daki Konferanslar Sarayı’nda başladı.

Resmi ve dini şahsiyetlerin huzurunda düzenlenen konferans, oturumlarına Suriye, onun dirilişi, terörizmden kurtuluşu ve dünyanın her yerinde barış için ayinle başladı.

Vakıflar Bakanı Dr. Muhammed Abdulsettar El Seyyid yaptığı konuşmada, Suriye ailesinin yıllardır demokrasi iddiasında bulunan ve insan haklarını koruyan birçok ülke tarafından desteklenen saldırgan ve terörist savaştan zarar gördüğüne, aslında, sevgi, barış ve insan onuru çağrısı yapan dinleri ve öğretilerini hiçe sayan terörizmi ve aşırılıkçı ideolojiyi desteklediğini belirtti.

Vakıflar Bakanı, bu terör savaşının araç ve ajanlarının camileri, kiliseleri ve okulları yıktığını, Müslüman ve Hıristiyan alimleri ve din adamlarını kaçırdıklarını ve öldürdüklerini belirtti.

El Seyyid Suriye’nin, halkı, ordusu ve liderinin teröre ve destekçilerine karşı her zaman sevgi ve barışın savunucusu olduğunu vurguladı.

El Seyyid: “Suriye semavi kanunların beşiğidir, ışık, sevgi ve inanç bu topraklardan çıkarak dünyayı sardı” dedi.

Bu haber sana kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sana) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sana). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+