​Suriye Parlamentosu Başkanı 24 Nisan`da Ermenistan’a davet edildi - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

19 Mart 2022  

​Suriye Parlamentosu Başkanı 24 Nisan`da Ermenistan’a davet edildi -

​Suriye Parlamentosu Başkanı 24 Nisan`da Ermenistan’a davet edildi ​Suriye Parlamentosu Başkanı 24 Nisan`da Ermenistan’a davet edildi

Ermenistan’ın Suriye Büyükelçisi Tigran Gevorgyan, Suriye Parlamentosu (Halk Meclisi) Başkanı Hammouda Sabbagh ile bir araya geldi ve kendisine Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı, Ermenistan-Suriye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı İşkhan Saghatelyan'ın, 24 Nisan’da Ermenistan’ı ziyaret etmek üzere davet mektubunu iletti.

Büyükelçi, Ermenistan'ın, Ermeni ve Suriye halklarının dayanışmasının göstergelerinden biri haline gelen Suriye Ulusal Meclisi tarafından Ermeni Soykırımı'nın resmi olarak tanınmasına ve kınanmasına büyük önem verdiğini vurguladı.

Sabbagh daveti kabul etti ve en kısa zamanda Ermenistan'a bir heyet gönderme kararı hakkında bilgi vereceğini açıkladı.

Görüşmede taraflar, geniç bir açıdan uluslararası ve bölgesel meseleleri ele aldılar. Gevorgyan, Azerbaycan tarafının düzenli provokasyonlarına, özellikle Artsakh'ta insani bir krize yol açmaya yönelik adımlarına ayrıntılı olarak değindi.

Büyükelçi ayrıca Ermenistan-Türkiye diyalog sürecindeki son gelişmeler hakkında Meclis Başkanını bilgilendirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+