​Mirzoyan, NATO merkezinde Dağlık Karabağ’daki mevcut durumuyla ilgili bilgi aktardı - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

19 Mart 2022  

​Mirzoyan, NATO merkezinde Dağlık Karabağ’daki mevcut durumuyla ilgili bilgi aktardı -

​Mirzoyan, NATO merkezinde Dağlık Karabağ’daki mevcut durumuyla ilgili bilgi aktardı ​Mirzoyan, NATO merkezinde Dağlık Karabağ’daki mevcut durumuyla ilgili bilgi aktardı

17 Mart’ta Brüksel’de bulunan Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, NATO Genel Sekreteri Yardımcısı Mircea Geoană ile bir araya geldi.

Görüşme esnasında Ermenistan Dışişleri Bakanı Geoană’yı Ermenistan-Azebaycan sınır hattındaki ve Dağlık Karabağ’daki mevcut durumu, Azerbaycan’ın ateşkes rejim ihlalleri ve Dağlık Karabağ’da insani kriz oluşturmaya yönelik faalyetleri gibi sivil halkına uygulanan psikolojik baskılar hakkında bilgilendirdi.

Görüşmede muhatapların Ermenistan ve Türkiye arasındaki normalleşme süreciyle ilgili fikiri alışverişinde bulunduğu aktarıldı.

Mirzoyan’ın NATO ile olan siyasi diyalog için teşekkür ettiği görüşmede işbirliğinin geliştirilmesinde etkin bir araç olarak Bireysel Ortaklık Eylem Planı'nın uygulanması önemsendi.

Muhataplar, Ermenistan barış gücü birliklerinin uluslararası barış misyonlarına katılımı ve Ermenistan’ın uluslararası güvenlik ile istikrarın güçlendirilmesindeki katkısına değindi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+