​Samsun Agape Protestan Kilisesi - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

01 Nisan 2022  

​Samsun Agape Protestan Kilisesi -

​Samsun Agape Protestan Kilisesi ​Samsun Agape Protestan Kilisesi

Samsun Agape Protestan Kilisesi Samsun'da bulunan iki kiliseden biri olan Agape Protestan Kilisesi'nin tarihçesi internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. İşte tüm detaylarıyla "Samsun Agape Kilisesi"[Samsun Agape Protestan Kilisesi]Samsun Agape Kilisesi kaç yılında kurulmuştur? Samsun'da bugün kaç kilise var? Samsun Agape Kilisesi'nin Pastörü ve kiliseye dair tüm merak edilenleri sizin derledik. İşte size tüm detaylarıyla "Samsun Agape Kilisesi"...


SAMSUN'DA KAÇ KLİSE VAR?
Samsun'da bugün iki kilise bulunmaktadır. Birisi tarihi Katolik Kilisesi diğeri ise, yeni açılan Ortodoks Kilisesi'dir.

Samsun Protestan Kilisesi olan Agape Kilisesi'ne genel olarak Samsun ve çevresinde yaşayan Protestanların katılım gösterdiği kilise olarak bilinir. Hıristiyanlar daha önceleri dini görevlerini ifa edemiyorlardı ve yoğun olarak kilise talebi bulunmaktaydı. Bu taleple birlikte Antalya'da bulunan Antalya Kilisesi'ne mensup Pastör Orhan Pıçaklar'ın ve ailesinin buraya taşınmasıyla 1993 yılında kurulmuş olan kiliseye özellikle Samsun'da yaşayan Samsun'da yaşayan Protestan Hristiyanların yanı sıra Katolik ve Ortodokslar özellikle Noel ve Paskalya ayinlerinde kiliseye katılmaktadırlar.

AGAPE KLİSESİN'DE İBADET DİLİ
Kilise'nin ibadet dili Türkçe olsa da şehirdeki Keldani, Süryani, ve Protestan Hristiyan mültecilere de hizmet için, son yıllarda Arapça ve Farsça ibadet sağlanmaktadır.

AGAPE KLİSESİ PATÖRÜ
Pastör Orhan Pıçaklar teoloji eğitimini Miami Internatioanal Seminary ilahiyat fakültesinde eğitim almıştır. Diplomasını Pastör olarak almıştır. Eğitimi bu yönde olmasına rağmen, Baptist teolojide devam etmektedir.

AGAPE KLİSESİ BAŞKA HANGİ ŞEHİRDE VAR?
Agape Klisesi'nin Ordu ve Sinop şehirlerinde temsilcilikleri bulunmakta Çorum ve Amasya illerinde ise cemaatleri vardır.

Bu haber samsungazetesi kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (samsungazetesi) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(samsungazetesi). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+