​Paşinyan ve Aliyev`in Brüksel görüşmesinde Parukh olayları da ele alındı - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

10 Nisan 2022  

​Paşinyan ve Aliyev`in Brüksel görüşmesinde Parukh olayları da ele alındı -

​Paşinyan ve Aliyev`in Brüksel görüşmesinde Parukh olayları da ele alındı ​Paşinyan ve Aliyev`in Brüksel görüşmesinde Parukh olayları da ele alındı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in arabuluculuğunda Brüksel'de yaptığı görüşmede, Parukh olayları başta olmak üzere Dağlık Karabağ'da sarsılmış güvenlik ortamına da değinildi.

Paşinyan Ermenistan Hükümetinin bugünkü oturumunda Brüksel’de ele alınan konulara değinerek "Doğal olarak Parukh olayları başta olmak üzere Dağlık Karabağ'da güvenlik ortamının sarsılmasıyla ilgili bir tartışma yaşandı. Ancak bu konuyu Brüksel platformunda daha fazla tartışmayı uygun görmedim, çünkü söz konusu olan mesele Azerbaycan birliklerinin Dağlık Karabağ'daki Rus barışı koruma misyonunun sorumluluğunda bulunan alanlara girmesidir. Bu konu daha çok Rusya'nın katılımıyla ele alınmalıdır” sözlerini dile getirdi.

Paşinyan konu hakkında Brüksel’de tarafların tek bir yaklaşım sergilemediklerini ifade ederek bu konudaki Ermeni tarafının tutumunu hatırlattı, ve Rus Barış gücünun hareketsizliği konusunda bir soruşturma yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Paşinyan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmeleri sırasında bunun hakkında konuştuğunu da vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+