​Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları Ermenistan`da kaç gayrimenkul elde etti? - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

11 Nisan 2022  

​Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları Ermenistan`da kaç gayrimenkul elde etti? -

​Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları Ermenistan`da kaç gayrimenkul elde etti? ​Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları Ermenistan`da kaç gayrimenkul elde etti?

Ermenistan Kadasrtro Komisyonu Başkanı Suren Tovmasyan Parlamento’da gazeteciler ile sohbet sırasında bugüne kadar Ermenistan'da Türkiye vatandaşlarının 72 tarım amaçlı olmayan mülk, Azerbaycan vatandaşlarının ise 5 veya 6 mülk elde ettiğini dile getirdi.

Tovmasyan’ın sözlerine göre herhangi bir devletin vatandaşları, Ermenistan'da tarım amaçlı olmayan gayrimenkul satın alabilir.

Azerbaycan vatandaşlarının Ermenistan'da mülk elde etme konusunda yaptığı açıklamada devlet yetkilisi onların hepsinin Ermenistan tarafından verilen seyahat pasaportuna sahip olduğunu ifade etti.

Özellikle son zamanlarda daha çok Türkiye ve Azerbaycan vatandaşlarının Ermenistan’da mülk elde etme iddialarına cevaben Tovmasyan öyle olmadığını ve söz konusu işlemlerin 2010, 2017 ve 2018 yıllarında yapıldığını belirtti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+