​Paşinyan 19 Nisan`da Moskova`ya gidecek - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

11 Nisan 2022  

​Paşinyan 19 Nisan`da Moskova`ya gidecek -

​Paşinyan 19 Nisan`da Moskova`ya gidecek ​Paşinyan 19 Nisan`da Moskova`ya gidecek

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in arabuluculuğuyla Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile 6 Nisan'da yaptığı görüşmenin sonuçları hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bilgi verdi.

Ermenistan Başbakanı ve Devlet Başkanı telefon görüşmesi sırasında iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği konularına değindiler ve Nikol Paşinyan'ın 19 Nisan'da Rusya'ya yapacağı resmi ziyarette bu konuların ayrıntılı olarak ele alınacağı konusunda anlaştılar.

Muhataplar, Azerbaycan ile bir barış anlaşmasının imzalanması ve devlet sınırı belirleme çalışmalarının başlatılması konusunda varılan anlaşmaları önemsediler. Rusya Devlet Başkanı, bu süreçleri tam olarak desteklemeye hazır olduğunu ifade etti.

Azerbaycan birliklerinin Dağlık Karabağ'daki Rus barışı koruma birliğinin sorumluluk alanına girmesine de değinildi. Başbakan Paşinyan, Ermeni tarafının Rus barış güçlerinden, işgal altındaki bölgelerden Azerbaycan birliklerinin geri çekilmesini sağlamak için somut tedbirler alması beklediklerini dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+