​Papa Francis`ten Rusya`ya `Paskalya ateşkesi` çağrısı - Gündem
14 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Բաւական

Gündem :

11 Nisan 2022  

​Papa Francis`ten Rusya`ya `Paskalya ateşkesi` çağrısı -

​Papa Francis`ten Rusya`ya `Paskalya ateşkesi` çağrısı ​Papa Francis`ten Rusya`ya `Paskalya ateşkesi` çağrısı

Papa Francis bugün Vatikan'da yaptığı konuşmada Ukrayna'da Paskalya bayramı boyunca ateşkes ilan edilmesi için çağrı yaptı.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis bugün Vatikan'da Aziz Petrus Meydanı'nda yaptığı konuşmada Ukrayna'ya saldırılara tepki göstererek ateşkes çağrısında bulundu, Rusya'ya Paskalya bayramı boyunca ateşkes ilan etmesi için çağrı yaptı.

Reuters'ın haberine göre, Papa Francis pazar ayininde yaptığı konuşmada "Bir Paskalya ateşkesi başlasın. Savaşı sürdürmek için değil gerçek müzakereler yoluyla barışa ulaşmak için bir ateşkes" dedi. Savaşın savunmasız halklar için katliam ve zulüm olduğunu ifade eden Francis, "Moloz yığınına bayrak dikmenin nesi zafer?" ifadelerini kullandı.

Papa Francis'in resmi Twitter hesabından bugün yapılan paylaşımlarda da Ukrayna için barış mesajları verildi. Papa Francis, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının başladığı 24 Şubat'tan bu yana savaşın sonlanması için çağrılarda bulunmuştu.

Bu haber gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazeteduvar). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+