​Paşinyan`dan Türkiye ile normalleşme açıklaması: Hızlı sonuçlar olmazsa durgunluk yaşanması tehlike - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

14 Nisan 2022  

​Paşinyan`dan Türkiye ile normalleşme açıklaması: Hızlı sonuçlar olmazsa durgunluk yaşanması tehlike -

​Paşinyan`dan Türkiye ile normalleşme açıklaması: Hızlı sonuçlar olmazsa durgunluk yaşanması tehlike ​Paşinyan`dan Türkiye ile normalleşme açıklaması: Hızlı sonuçlar olmazsa durgunluk yaşanması tehlikesi vardır

Ermenistan Parlamentosu'nda Türkiye ile Ermenistan ilişkilerinin normalleşme sürecini değerlendiren Başbakan Paşinyan, "Sürecin sonuçlarının o kadar hızlı olmayabileceğini anlıyor ve bunu uluslararası ortaklarımıza da anlatıyoruz. Fakat hızlı sonuçlar olmazsa durgunluk yaşanması tehlikesi vardır" dedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile müzakerelerde durgunluk yaşanmaması için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söyledi.

Paşinyan, Ermenistan Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye ile Ermenistan ilişkilerinin normalleşme sürecini değerlendirdi.

Türkiye ile müzakerelerde tüm riskleri anladıklarını belirten Paşinyan, her şeye rağmen "Ankara ile müzakerelerin devam ettirilmesi ve diyalog kurulması gerektiğine inandığını" ifade etti.

Nikol Paşinyan, "Türkiye ile müzakerelerde durgunluk yaşanmaması için elimizden geleni yapmalıyız. Sürecin sonuçlarının o kadar hızlı olmayabileceğini anlıyor ve bunu uluslararası ortaklarımıza da anlatıyoruz. Fakat hızlı sonuçlar olmazsa durgunluk yaşanması tehlikesi vardır. Bu tür bir durgunluğu önlemek için küçük adımlarla ilerleyebilmeniz gerekir. Uluslararası ortaklarımız Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini tam destekliyor" ifadelerini kullandı.

Bu haber birgun kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (birgun) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(birgun). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+