​Ceyhun Bayramov: Ermenistan Dışişleri Bakanı ile müzakereler yapıcıydı - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

15 Nisan 2022  

​Ceyhun Bayramov: Ermenistan Dışişleri Bakanı ile müzakereler yapıcıydı -

​Ceyhun Bayramov: Ermenistan Dışişleri Bakanı ile müzakereler yapıcıydı ​Ceyhun Bayramov: Ermenistan Dışişleri Bakanı ile müzakereler yapıcıydı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Azerbaycan-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine ilişkin müzakerelerin yapıcı geçtiğini belirtti.

Gazetecilerin sorularına cevaben Bayramov, “Genel olarak, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile müzakereler (telefon görüşmesi sırasında) yapıcıydı. Aynı zamanda, ikili ilişkilerin normalleşme süreci elbette zaman ve gelecek adımlar gerektirir” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, 11 Nisan'da Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Azerbaycan'lı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile telefonda görüştü. Bakanlar, Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırının çizilmesi ve belirlenmesi güvenlik komisyonunun kurulması, barış görüşmelerine hazırlık ve insani meseleler konularında görüş alışverişinde bulundular.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+