​Nijerya’da İsa’nın çarmıha gerilmesini canlandırmak isteyen genç öldü - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

19 Nisan 2022  

​Nijerya’da İsa’nın çarmıha gerilmesini canlandırmak isteyen genç öldü -

​Nijerya’da İsa’nın çarmıha gerilmesini canlandırmak isteyen genç öldü ​Nijerya’da İsa’nın çarmıha gerilmesini canlandırmak isteyen genç öldü

Nijerya’da bir üniversitede yapılan Paskalya Yortusu kutlamalarında İsa’nın çarmıha gerildiği sahneyi canlandırmak isteyen gencin hayatını kaybettiği belirtildi.

Nijerya’da bir üniversitede Paskalya Yortusu öncesi cuma günü İsa’nın çarmıha gerildiği sahneyi canlandırmak isteyen bir genç öldü.

İngiltere basınında çıkan haberlere göre, olay Nijerya'nın Nekede bölgesinde Clariantian Üniversitesi'nde yaşandı.

Paskalya Yortusu için yapılan gösteriyi izleyenler ilk başta 25 yaşındaki felsefe öğrencisi Suel Ambrose’nin gösterinin bir parçası olduğu için düştüğünü sandıklarını aktardı. İzleyenler, Ambrose’nın etrafında kan gördükten sonra hemen müdahale etmeye çalıştı. Ancak Ambrose kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Mezun olduktan sonra rahip olmak istediği söylenen Ambrose, gösteride Aziz Peter rolünü canlandırıyordu ve rol gereği İsa’nın yakalanmasını engellemek için askerlerden birinin kulağını kesiyordu.

Bu haber gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazeteduvar). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+