​ABD, Ermenistan ve Artsakh’a yardım etmeye hazır - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

25 Nisan 2022  

​ABD, Ermenistan ve Artsakh’a yardım etmeye hazır -

​ABD, Ermenistan ve Artsakh’a yardım etmeye hazır ​ABD, Ermenistan ve Artsakh’a yardım etmeye hazır

Amerika Ermeni Meclisi, ABD’nin Ermenistan ve Artsakh’a yardım etmeye hazır olduğu yaklaşımına desteğini yineledi

Ermeni Meclisi, 22 Nisan’da ABD Temsilciler Meclisi Ödenekler, Dışişleri ve ilgili projeler Komitesi’ne yazdığı bir mektupta, Artsakh’a 50 milyon ve Ermenistan’a 100 milyon dolarlık insani yardım ve Azerbaycan’a askeri desteği kesmeye yönelik pakete desteğini yineledi.

Ermeni Meclisi, “ABD’nin Artsakh halkını korumak için daha fazlasını yapabileceğini belirterek, yeni bir soykırım tehdidi ve savaş sonrasında devam eden insani krizden derin endişe duyduğunu”,- açıkça belirtmiştir.

Ermeni Meclisi’nin Kongre ile ilişkilerden sorumlu direktörü Mariam Khaloyan, “Artsakh Ermenilerini ortadan kaldırma girişimini” önemseyerek, geçen ayın başında, şiddetli kışın ortasında, Azerbaycan’ın kasten gaz akışını keserek, insanları ısınma kaynağından mahrum bırakmış” olduğunu anımsattı.

Ermeni Meclisi bir mektupta, Kongre’yi ve AGİT Minsk Grubu ABD Eş başkanını “demokrasinin temel ilkelerini, kendi kaderini tayin hakkını ve Artsakh halkının evrensel insan haklarını desteklemeye” çağırdı.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+