​Ermenistan`daki etnik azınlıkların temsilcileri Ermeni Soykırımı`nın tanınması çağrısında bulundu[ - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

24 Nisan 2022  

​Ermenistan`daki etnik azınlıkların temsilcileri Ermeni Soykırımı`nın tanınması çağrısında bulundu[ -

​Ermenistan`daki etnik azınlıkların temsilcileri Ermeni Soykırımı`nın tanınması çağrısında bulundu[ ​Ermenistan`daki etnik azınlıkların temsilcileri Ermeni Soykırımı`nın tanınması çağrısında bulundu

Ermenistan'daki etnik azınlıkların temsilcileri, uluslararası toplumu Ermeni Soykırımı'nı tanımaya ve kınamaya çağırıyor.

Ermenistan Yahudi cemaati başkanı Rima Varzhapetyan'a göre soykırımlar tanınmadıkça tekrarlanıyor.

Yahudi cemaatinin başkanı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ermeni Soykırımı'nı henüz tanımamış devletler başta olmak üzere tüm dünyaya sesleniyoruz. Ermeni Soykırımı tanınmalı ve bir daha tekrarlanmaması için kınanmalıdır."

Yezidiler Ulusal Birliği Başkanı Khdır Hajoyan, masum kurbanların anısına saygı duruşunda bulunmanın herkesin görevi olduğunu düşünüyor. Ayrıca uluslararası toplumu Türkiye'yi inkar politikasından vazgeçmeye zorlamaya davet etmeyi herkesin görevi olarak görüyor. Hajoyan “Soykırımın kınanmaması yeni suçları doğurur” dedi.

"Kürdistan" komitesi eş başkanı Slo Drboyan, büyük devletlerin Ermeniler, Kürtler ve Süryanilere yönelik soykırım politikasının kınanması gerektiğini kaydetti.

Drboyan ise sözlerine "Hatalarımızdan henüz ders almadık. Türk faşist rejimi Kürt halkını yok etme politikası izlemiştir ve biz haklarımıza sahip çıkmak istiyoruz” şekilde devam etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+