​Kim Kardashian: Amerika`nın Ermeni Soykırımı`nı tanıdığı için çok gururluyum - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

24 Nisan 2022  

​Kim Kardashian: Amerika`nın Ermeni Soykırımı`nı tanıdığı için çok gururluyum -

​Kim Kardashian: Amerika`nın Ermeni Soykırımı`nı tanıdığı için çok gururluyum ​Kim Kardashian: Amerika`nın Ermeni Soykırımı`nı tanıdığı için çok gururluyum

Amerikalı reality show yıldızı Kim Kardashian, Ermeni Soykırımı hakkında Instagram, ve Facebook'ta yazılar paylaşti. Ermeni asıllı show yıldızı paylaşımlarını için "ArmenianGenocide" ve "NeverFoget" etiketlerini kullandı.

Kardashian "Bugün Ermeni Soykırımı'nın 107. anma yıldönümü. Hepimiz bir olalım, katledilen 1,5 milyon kurbanı hatırlayalım. Amerika Ermeni Soykırımını tanıdığı için çok gururluyum" diye yazdı.

Hatırlanacağı üzere, ABD Başkanı Joe Biden, bu sene de geçen seneki gibi 24 Nisan'daki Ermeni Soykırmını Anma Günü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Biden, açıklamasında, "24 Nisan 1915'te Osmanlı makamları, İstanbul'daki Ermeni aydınları ve cemaat liderlerini tutukladı. Böylece 20'inci yüzyılın en büyük mezalimlerinden biri olan Ermeni soykırımı başladı" dedi. Ermeni Soykırımı'nı geçtiğimiz yıl tanıyan Biden, "Amerikan halkı bugün, yani 107 yıl sonra, soykırımda yok olan tüm Ermenileri onurlandırmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+