​Rusya`da sözde Ermeni Soykırımı için özel Billboard - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

21 Nisan 2022  

​Rusya`da sözde Ermeni Soykırımı için özel Billboard -

​Rusya`da sözde Ermeni Soykırımı için özel Billboard ​Rusya`da sözde Ermeni Soykırımı için özel Billboard

Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili Rusya'dan yeni hamle geldi. Daha önce sözde soykırımı tanıyan Rusya sokaklarına ilan astırdı.Abone olİki aydır Ukrayna'yı işgal eden ve binlerce sivili öldüren Rusya, şimdi de sözde Ermeni soykırımı anması ile gündemde. Başkent Moskova'da çekilen görüntülerde bütün billboardlarda "24 Nisan, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Ermeni soykırımının yıl dönümüdür." yazdığı görüldü.

Sözde Ermeni soykırımının anıldığı 24 Nisan'a sayılı günler kalmışken, Rusya'dan dikkat çeken bir anma hamlesi geldi. İki aydır Ukrayna'yı işgal eden ve binlerce sivilin ölümüne neden olan Rusya'nın başkenti Moskova'da, bütün billboardlara sözde soykırımı anmak için yazılar yazıldı.

Moskova sokaklarını donatan afişlerde, "24 Nisan, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Ermeni soykırımının yıl dönümüdür." ifadeleri yer aldı. Bilindiği gibi Rusya, sözde Ermeni soykırımını tanıyan ülkelerden birisi.

Bu haber hurriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (hurriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(hurriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+