​HDP Milletvekili Paylan hakkında suç duyurusu - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

30 Nisan 2022  

​HDP Milletvekili Paylan hakkında suç duyurusu -

​HDP Milletvekili Paylan hakkında suç duyurusu ​HDP Milletvekili Paylan hakkında suç duyurusu

Avukat Kadir Kartal, TBMM'ye "Ermeni Soykırımı'nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" başlıklı bir kanun teklifi veren HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Avukat Kadir Kartal, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kartal, TBMM Başkanlığı'na "Ermeni Soykırımı'nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" başlıklı bir kanun teklifi veren Paylan'ın dokunulmazlığının kaldırılması ve cezalandırılması için savcılığa başvurdu. Kartal, Paylan'ın ''soykırım'' kelimesini kullanarak ve kanun teklifi vererek, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiğini savundu.

Suç duyurusunda HDP'li Paylan'ın, "Türk vatanının bütünlüğünü, Türk milletinin birliğini ver huzurunu bozmaya ve Türk Devleti'nin tarih sahnesinden silinmesine neden olma" suçlarını işlediğini kaydeden Kartal, dilekçesinde, "Paylan, Türk Milleti'ne meydan okumaktadır. Dokunulmazlığının kaldırılması ve cezalandırılması gerekmektedir." ifadelerine yer verdi.
Bu haber cumhuriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (cumhuriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(cumhuriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+