​AKPM’de Ermeni Milletvekilinden Azerbaycan temsilcisi’ne sert tepki: Gaz boru hattını patlatıp sivi - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

01 Mayıs 2022  

​AKPM’de Ermeni Milletvekilinden Azerbaycan temsilcisi’ne sert tepki: Gaz boru hattını patlatıp sivi -

​AKPM’de Ermeni Milletvekilinden Azerbaycan temsilcisi’ne sert tepki: Gaz boru hattını patlatıp sivi ​AKPM’de Ermeni Milletvekilinden Azerbaycan temsilcisi’ne sert tepki: Gaz boru hattını patlatıp sivil nüfusu ısınma fırsatından mahrum etmek barış değil

Ermenistan Parlamentosun’da iktidarda olan “Sivil Sözleşme” partisinden Milletvekil olan, AKPM Ermenistan heyeti üyesi Arusyak Julhakyan AKPM Genel oturumu sırasında Azerbaycan temsilcisinin barış sağlamak için Azerbaycan’ın her şeyi yaptığına dair açıklamasına sert tepki verdi.

Ermeni Milletvekili kendilerinin barışı farklı algıladıklarının altını çizerek, doğumevi bombalandığında, yaşlı bir vatandaşın kafası kesildiğinde, ganimet parkı açıp Ermeni askerleri aşağılandığında bunların barışa değil sadece nefrete yol açabileceklerini vurguladı.

Ermeni esirlerle ilgili AİHM kararlarını görmezden gelip, esirlerinin iadesini sağlamamak, sivillere ateş açmak, gaz borusu patlatarak insanları kış mevsiminde soğuk hava şartlarında ısınmadan mahrum bırakmak Ermeni milletvekilinin ifadelerine göre barış değildir.

Arusyak Julhakyan Azerbaycan Silahlı kuvvetlerinin ateşkes rejimini ihlal ederek sivil halkı hoparlörlerle tehdit edip, evlerini, memleketlerini, köylerini terk etmeye zorladıklarını hatırlatarak bu eylemlerin barışla alakası olmadığını dile getirdi.

Dağlık Karabağ’da Ermeni kültürel ve dini mirasına karşı Azerbaycan’ın devlet düzeyinde gerçekleştirdiği vandalizm eylemlerini de hatırlatan Ermeni milletvekili bölgeye sözde değil gerçek barış getirmesini önemsedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+