​Arayik Harutyunyan: Karabağ’ın kendi kaderini tayin etme hakkından sapınacak yolu yok - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

02 Mayıs 2022  

​Arayik Harutyunyan: Karabağ’ın kendi kaderini tayin etme hakkından sapınacak yolu yok -

​Arayik Harutyunyan: Karabağ’ın kendi kaderini tayin etme hakkından sapınacak yolu yok ​Arayik Harutyunyan: Karabağ’ın kendi kaderini tayin etme hakkından sapınacak yolu yok

Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüşme sırasında kendi kaderini tayin etme hakkı dışında kendileri için başka bir seçenek olmadığını ifade etti.

Paşinyan’a yönelik kounşmada Arayik Harutyunyan şu sözlere yer verdi:

"Herhangi bir belgenin, herhangi bir konunun Artsakh hükümetiyle ele alınması ve halkın anlayışına uygun olması gerektiğine dait oluşturduğunuz kanaati için teşekkür etmek istiyorum. Başka şekilde olamazdı zaten. Bizi çok uzun bir siyasi mücadele bekliyor. Güvenlik meselesi bizim için en önemlisidir.”

Güvenlik açısından Artsakh Cumhurbaşkanı Rus Barış Gücü’nün rolünü önemsedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise Rus Barış Gücü’nün kontrolünde olan bölgelere Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin sızmasyıl ilgili endişesini ifade ederek bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+