​Ermenistan- ABD arasında mutabakat zaptı imzalandı - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

04 Mayıs 2022  

​Ermenistan- ABD arasında mutabakat zaptı imzalandı -

​Ermenistan- ABD arasında mutabakat zaptı imzalandı ​Ermenistan- ABD arasında mutabakat zaptı imzalandı

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile görüştü.

"Amerika'nın Sesi"nin bildirildiğine göre, iki ülkenin dışişleri bakanlarının görüşmesi sırasında bir mutabakat zaptı imzalandı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Twitter hesabı üzerinden görüşme ile ilgili yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile çok verimli bir görüşmem oldu. ABD ile güçlü bir ortaklığı yeniden kurmak için Washington'a döndüğüm için memnunum. Son otuz yılda Ermenistan ve ABD demokrasi, insan haklarına saygı ve hukukun üstünlüğü gibi ortak değerler temelinde etkin bir şekilde birlikte çalıştılar."

Daha önce ABD Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'in sivil nükleer alanda stratejik işbirliği konusunda bir mutabakat zaptı imzalayacaklarını duyurmuştu.

Mirzoyan, Ermeni-Amerikan Stratejik Diyaloğu oturumuna katılmak üzere 2-6 Mayıs tarihlerinde ABD'de bir çalışma ziyaretinde bulunuyor.

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD'nin, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki diyaloğa sıcak baktığını belirtti. Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile yaptığı görüşmede Blinken şu ifadelere yer verdi:"Hepimizin arzusu olan kalıcı barış için çalışan Başbakan ve Ermenistan'ın bu süreçte gösterdikleri vizyon, cesaret ve esneklik için minnet duyuyoruz."

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+