​Protestocular Ermenistan Başbakanı`nın İstifasını İstedi - Gündem
22 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

04 Mayıs 2022  

​Protestocular Ermenistan Başbakanı`nın İstifasını İstedi -

​Protestocular Ermenistan Başbakanı`nın İstifasını İstedi ​Protestocular Ermenistan Başbakanı`nın İstifasını İstedi

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da protestocular, Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını istedi.

Ermenistan'da protestocular, Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep ettikleri gösteriler düzenledi. Muhalefet milletvekilleriyse parlamentoyu terk ederek Başbakan Paşinyan üzerindeki baskıları arttırdı.

Protestocular, başkent Erivan'daki ana caddelere barikat kurduktan sonra Paşinyan'ın konuşma yaptığı sırada Parlamento önünde gösteri düzenleyerek, Başbakan'a karşı memnuniyetsizliklerini ifade etti.

Gösteri sırasında çekilen video görüntülerinde, ellerindeki Ermenistan bayraklarını sallayan protestocuların, "Nikol'suz Ermenistan!" ve "Defol" gibi sloganlar attıkları görüldü.

Paşinyan'ın ateşli bir konuşma yaptığı sıradaysa muhalefet milletvekilleri Parlamento’yu terk etti. Destekçileri kendisini alkışlarken Paşinyan da, Parlamento’dan çıkan muhalif milletvekillerine, "Her zaman olduğu gibi kaçıyorsunuz" diye bağırdı.

Ermenistan Başbakanı Nikol PaşinyanPaşinyan, Ermenistan'ın 2020 yılında altı hafta süren savaşta Azerbaycan'a yenilmesinden ve tartışmalı bölge Dağlık Karabağ ve civarında toprak kaybetmesinden sonra ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

Daha fazla can ve toprak kaybına neden olmamak için Rusya'nın himayesindeki barış anlaşmasını kabul etmek zorunda bırakıldığını kaydeden Paşinyan, protesto dalgasıyla karşı karşıya kalmıştı.

Bu haber voa kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (voa) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(voa). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+