​Ermeni Soykırmı’nı konu alan Aurora’nın Şafağı filminin uluslararası prömiyeri ANNECY`de gerçekl - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

05 Mayıs 2022  

​Ermeni Soykırmı’nı konu alan Aurora’nın Şafağı filminin uluslararası prömiyeri ANNECY`de gerçekl -

​Ermeni Soykırmı’nı konu alan Aurora’nın Şafağı filminin uluslararası prömiyeri ANNECY`de gerçekl ​Ermeni Soykırmı’nı konu alan Aurora’nın Şafağı filminin uluslararası prömiyeri ANNECY`de gerçekl

Animasyon belgeseli "Aurora’nın Şafağı"ın uluslararası prömiyeri dünyanın en ünlü animasyon festivali ANNECY'de yapılacak. Bars Media'nın haberine göre, "Aurora’nın Şafağı" uzun metrajlı filmlerin yarışma programı için seçildi.

Bars Media’dan yapılan açıklamada, “Filmin Ermeni katliamları hakkında bilginin yayılmasına büyük bir katkı sağlayacağını ve filmden elde edilen gelirin çoğunun Ermeni yetimleri kurtarmak için kullanılacağını anladığından dolayı Soykırımdan sonra özverili bir şekilde kendi acısını artık Hollywood sessiz filminde yeniden yaşamayı seçen Aurora Mardiganyan'ın kahramanlık hikayesini yedi yıllık bir çalışmanın ardından nihayet dünyaya sunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Filmin senayrosunun yazarı ve yönetmeni İnna Sahakyan'dır.

Filmi nitelendiren Ermenistan Sinemacılar Birliği’nden, “Bu film, Ermeni halkının tarihinin en trajik sayfası olan Ermeni Soykırımı'nın acısını taşıyan Aurora Mardiganyan'ın kahramanlık hikayesini en modern sinema diliyle dünyaya sunacak eşsiz filmlerden biridir” açıklamasını yapıtlar.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+