​Dağlık Karabağ sorununun çözümünü güvenliğin sağlanmasında görüyoruz - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

09 Mayıs 2022  

​Dağlık Karabağ sorununun çözümünü güvenliğin sağlanmasında görüyoruz -

​Dağlık Karabağ sorununun çözümünü güvenliğin sağlanmasında görüyoruz ​Dağlık Karabağ sorununun çözümünü güvenliğin sağlanmasında görüyoruz

Ermenistan Güvelik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan Hükümet oturumunun ardından gazetecilere konuşarak Azerbaycan ile bir barış anlaşmasının imzalanmasının, Dağlık Karabağ sorununa bir çözüm bulunması gerektiği anlamına geldiğini ifade etti.

Armen Grigoryan Artsakh’ın statüsü meselesine de değindi.

Gazetecilerin gözlemlerine, bazı siyaset bilimcilerine göre, Azerbaycan Ermenistan ile bir barış anlaşması imzalarsa, bu Rus barış güçlerinin Artsakh'tan çekileceği ve Artsakh'ın geri kalanının Azerbaycan'ın bir parçası olarak tanınacağı anlamına geldiğine dair iddialarına cevap olarak ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri şu ifadeleri kullandı:

"Biz sorunun çözümünü Dağlık Karabağ’da yaşayan yurttaşlarımızın güvenliğinin ve haklarının sağlanmasında görüyoruz. Buna göre statü belirlenmelidir. Güvenlik için garantiler olmalı. Şu anda yapısal açıdan garantilerin ne olacağını bilmiyoruz. Bunları müzakereler sırasında ele alacağız.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+