​Ermenistan`daki yolsuzluk skandalı ABD`ye uzandı: Eski bakan Koçaryan`ın LA`deki lüks malikanesine - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

10 Mayıs 2022  

​Ermenistan`daki yolsuzluk skandalı ABD`ye uzandı: Eski bakan Koçaryan`ın LA`deki lüks malikanesine -

​Ermenistan`daki yolsuzluk skandalı ABD`ye uzandı: Eski bakan Koçaryan`ın LA`deki lüks malikanesine ​Ermenistan`daki yolsuzluk skandalı ABD`ye uzandı: Eski bakan Koçaryan`ın LA`deki lüks malikanesine el konabilir

ABD Adalet Bakanlığı yönetimin Ermeni bir siyasetçiye ödenen rüşvetle satın alındığını iddia ettiği, Los Angeles'taki milyonlarca dolarlık malikaneye el koymak istiyor.

ABD'li yetkililer, eski Ermenistan Maliye Bakanı Gagik Koçaryan'ın "Ermeni bir iş insanının ödediği rüşvetlerle" Holmby Hills'teki 3 bin 126 metrekarelik adresi 2011'de satın aldığını perşembe günü dile getirdi.

Adalet Bakanlığı'nın iddiasına göre Sedrak Arustamyan'ın vergi konusunda kendisine ayrıcalık tanınması için Koçaryan ve ailesine ödediği parayı, Ermenistan'da rüşvet almakla suçlanan gözden düşmüş siyasetçiyle iki oğlu kullandı.

ABD'li yetkililer dava dilekçesinde, Arustamyan'ın Ermeni yasalarına aykırı olan avantajlı vergi işlemleri için "Süper Bakan" Koçaryan'a 20 milyon dolardan fazla rüşvet verdiğini söyledi.

Koçaryan, Ermenistan'ın Devlet Gelir Komitesi Başkanı ve Maliye Bakanı olarak üstlendiği birçok sorumluluğa ithafen Ermenistan'ın "Süper Bakanı" olarak biliniyordu. Görev süresinde Arustamyan'la pazarlık yaptığı iddia ediliyor.

Federal yetkililerin yazdığı dilekçeye göre ABD'li yetkililer şimdi geçen ay 63,5 milyon dolara satışa çıkarılan Fransız Normandiya tarzı malikaneye el koymak istiyor. Yasal süreç devam ediyor.

Emlak firması Hilton & Hyland'a göre mülk, ünlü Playboy Malikanesi'ne yakın ve 11 yatak odası, iki düzineden fazla banyosu, bir havuzu, şarap mahzeni, ev sineması ve müştemilatı var.

Bu haber indyturk kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (indyturk) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(indyturk). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+