​Mevlüt Çavuşoğlu: Ermeniler ülkemizin ayrılmaz bir parçasıdır. - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Արփող

Gündem :

11 Haziran 2022  

​Mevlüt Çavuşoğlu: Ermeniler ülkemizin ayrılmaz bir parçasıdır. -

​Mevlüt Çavuşoğlu: Ermeniler ülkemizin ayrılmaz bir parçasıdır. ​Mevlüt Çavuşoğlu: Ermeniler ülkemizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Ermeni dini liderleri kabul eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Ermeni cemaatimiz, ülkemizin ayrılmaz bir parçasıdır." dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Ermenileri Patriği Maşalyan ve Ermeni Apolistik Kilisesi Vatikan Temsilcisi Barsamyan ile buluştu.

Buluşmanın ardından Çavuşoğlu'nun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan ile Ermeni Apostolik Kilisesi Vatikan Temsilcisi Khajag Barsamyan’ı kabul ettik. Ermeni cemaatimiz, ülkemizin ayrılmaz bir parçasıdır. Ermeni toplumunun önde gelen temsilcileriyle diyalog ve temaslarımızı sürdüreceğiz." ifadelerine yer verdi.

Son zamanlarda Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesi bağlamında yapılan görüşmelerle gündeme gelen Dışişleri Bakanlığı'ının Ermeni dini liderler ile bir araya gelmesi aynı zamandan ilişkilerin yeniden başlatılması bağlamında değerlendiriliyor.

Bu haber sol kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sol) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sol). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+