​Papa Fransis, İran`ı küresel meselelerdeki cesaretinden dolayı övdü - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

17 Haziran 2022  

​Papa Fransis, İran`ı küresel meselelerdeki cesaretinden dolayı övdü -

​Papa Fransis, İran`ı küresel meselelerdeki cesaretinden dolayı övdü ​Papa Fransis, İran`ı küresel meselelerdeki cesaretinden dolayı övdü

Tahran, İRNA- İran Medreseler Kurumu Başkanı Ayetullah Arafi, Vatikan'a yaptığı ziyaretle ilgili, ''Papa Fransis görüşmelerimizin birinde bir Latin Amerikalı olarak İran'ın çeşitli küresel konulardaki cesareti, yiğitliği ve korkmazlığını beğendiğini belirtti'' dedi.

Geçtiğimiz ay Vatikan'a giderek Papa Fransis ile görüşen Ayetullah Arafi, Medreseler Kurumu Müdür Yardımcıları Toplantısında bu ziyareti ve Papa Fransis ile görüşmesi ile ilgili bilgi verdi.

Papa Fransis'in İran'a 3 nedenden dolayı saygı duyduğunu dile getirdiğini kaydeden Ayetullah Arafi, ''Papa şöyle konuştu: Tarihinizi okudum ve zengin geçmişinize inanıyor ve buna saygı duyuyorum. Büyük zorluklarla karşı karşıya olmanıza rağmen dini sisteme sahip dünyanın tek ülkesisiniz ve bir Latin Amerikalı olarak İran'ın çeşitli küresel konulardaki cesareti, yiğitliği ve korkmazlığını beğeniyorum'' diye açıkladı.

Bu görüşmede Devrim Lideri Ayetulla Hamanei'nin mesajını Papa Fransis'e ilettiğini dile getiren Ayetullah Arafi, ''Papa bu mesajı aldıktan sonra Ayetullah Hamanei'ye selamlarını iletti ve mesajdaki hususları kabul ettiğini ifade etti'' diye konuştu.

Ayetullah Arafi, ''Papa'ya siz Latin Amerikadansınız dedim ve Ayetullah Hamanei de bu hususa vurgu yaptı. Bizim için 3. Dünya bölgesinden ve emperyalistlerle mücade eden bir Papa'nın olması saygıdeğer bir şeydir. Papa'nın mazlumları savunmadaki bazı eylem ve söylemleri övgüye değerdir'' diye ekledi.

Bu haber irna kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (irna) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(irna). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+