​Ermenistan Dışişleri Bakanı Atina`da üst düzey temaslarda bulundu - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

28 Haziran 2022  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı Atina`da üst düzey temaslarda bulundu -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı Atina`da üst düzey temaslarda bulundu ​Ermenistan Dışişleri Bakanı Atina`da üst düzey temaslarda bulundu

Yunanistan'a çalışma ziyareti gerçekleştiren Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile Atina'da görüştü.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan Twitter’den yapılan açıklamaya göre görüşmede ikili ilişkiler, Kafkasya bölgesindeki son gelişmeler ve Ukrayna'daki duruma değinildi.

Açıklamada, tarafların "Yunan-Ermeni dostluğu ve güçlü tarihi bağlarını yeniden teyit ettiği" ve işbirliği hakkında fikir teatisinde bulunduğı bildirildi.

Görüşme sonucunda Ermenistan ve Yunanistan dışişleri bakanlıkları arasında Avrupa Birliği ile ilgili konularda mutabakat zaptı imzalandı.

Ermenistan Dışişleri'nden yapılan açıklamadan ise Bakan Mirzoyan'ın Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou ile bir araya geldiği öğrenildi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+