​Paşinyan: Azerbaycan yeni savaş çıkartmak için zemin arıyor - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

29 Haziran 2022  

​Paşinyan: Azerbaycan yeni savaş çıkartmak için zemin arıyor -

​Paşinyan: Azerbaycan yeni savaş çıkartmak için zemin arıyor ​Paşinyan: Azerbaycan yeni savaş çıkartmak için zemin arıyor

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 27 Haziran'da çevrimiçi düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada Azerbaycan'ın mevcut anlaşmaları baltalamaya yönelik davrandığını söyledi. Ancak Paşinyan, Bakü'nün eylemleri konusunda şaşırmadıklarını, çünkü bunun Yerevan'a karşı bir savaşın meşruiyeti için ön koşullar yaratmak adına yapıldığını vuguladı.

Paşinyan, "Azerbaycan anlaşma yapmayı reddediyor ve Ermenistan'ı bununla suçluyor. Bunun neden yapıldığına dair bir yanılsamamız yok. Kanımca bu, Ermenistan'a karşı bir savaşın meşruiyeti için ön koşullar yaratmak için yapılıyor. Barışçıl bir gündemin daha da teşvik edilmesi bizim için daha önemli hale geliyor" dedi.

Paşinyan, Azerbaycan'ın elinde 38 savaş esiri olduğunu kabul ettiğini ve uluslararası kuruluşların bu kişilerden haberdar olduğunu söyledi.

Ermenistan Başbaşkanı, "Azerbaycan 9 Kasım'daki üçlü açıklamayı ihlal ederek insani meseleleri politize etmeye çalışıyor. Bu kişiler esir alındı, durumlarını netleştirmek için önlemler alıyoruz. Şu ana kadar Azerbaycan'da tutulduklarına dair bir veriye sahip değiliz" dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+