​Paşinyan Ermenistan-Azerbaycan arasında ulaşım bağnatılarının en çok Ermenistan’ı ilgilendirdiğini - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

29 Haziran 2022  

​Paşinyan Ermenistan-Azerbaycan arasında ulaşım bağnatılarının en çok Ermenistan’ı ilgilendirdiğini -

​Paşinyan Ermenistan-Azerbaycan arasında ulaşım bağnatılarının en çok Ermenistan’ı ilgilendirdiğini ​Paşinyan Ermenistan-Azerbaycan arasında ulaşım bağnatılarının en çok Ermenistan’ı ilgilendirdiğini ifade etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Ermenistan-Azerbaycan arasındaki ulaşım bağlantılarının sadece hukuksal ve yasal düzenlemelerden sonra ele alınabileceğini ifade etti.

Paşinyan’ın sözlerine göre ancak yasal düzenleme konusunda ortak anlaşmaya varıldıktan sonra güzergahların nereden geçeceği konusu ele alınabilir.

Nikol Paşinyan'a göre Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki güzergah seçenekleri o kadar da geniş değil.

Başbakan Nikol Paşinyan aslında masada sadece 3-4, en fazla 5 seçeneğin olduğunu ve onlardan birini seçmeye mecbur olduklarını ifade ederek bu yollardan uluslararası tranzit sayesinde gelir elde etme amacından dolayı en çok bu konunun Ermenistan’ı ilgilendirdiğini dile getirdi.

Başbakan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın Avrupa Birliği Konseyi Başkanı'nın huzurunda tutukluların serbest bırakılacağına dair söz verdiğini, ancak bir sonraki toplantıda bu sözün yerine getirilmediğini kaydetti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+