​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Ermeni-Yunan sağlam kerdeşliğini kimse sorgulayamaz - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

29 Haziran 2022  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Ermeni-Yunan sağlam kerdeşliğini kimse sorgulayamaz -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Ermeni-Yunan sağlam kerdeşliğini kimse sorgulayamaz ​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Ermeni-Yunan sağlam kerdeşliğini kimse sorgulayamaz

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinin ardından basına açıklamalarda bulunarak, Ermeni-Yunan kardeşliğini kimsenin sorgulayamayacağını ifade etti.

Mirzoyan, sıcak konukseverlik için sevgili meslektaşım Nikos Dendias'a teşekkür ederek özellikle Ermenistan-Yunanistan diplomatik ilişkilerinin 30. yıl dönümünü kutlarken Atina'da olmak kendisi için büyük bir onur olduğunun altını çizdi.

Dışişleri Bakanının sözlerine göre Ermenistan ve Yunanistan arasında otuz yıllık dinamik bir şekilde gelişen devletlerarası ilişkiler, elbette her şeyden önce iki halkların bin yıllık dostluk ve karşılıklı yardımlaşma ortak değerlerine dayanmaktadır.

Mirzoyan konuşmasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Ermeniler Rumlar yan yana yaşadılar, yan yana savaştılar, yan yana eserler yarattılar. Tarihin dönüm noktalarından geçen ortak yolumuz, kimsenin şüphe edemeyeceği güçlü bir Ermeni-Yunan kardeşliği yarattı. Bu fırsatı değerlendirerek, Yunanistan'daki Ermeni toplumuna, Ermenistan'daki Yunan topluluğuna saygılarımı ifade etmek ve halklarımız ve devletler arasındaki ilişkilerin sürekli olarak güçlendirilmesine yaptıkları önemli katkıları takdir etmek istiyorum”.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+