​Rubinyan, Polonya Dışişleri Bakanı ile Ermenistan-Türkiye normalleşmesini görüştü - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

29 Haziran 2022  

​Rubinyan, Polonya Dışişleri Bakanı ile Ermenistan-Türkiye normalleşmesini görüştü -

​Rubinyan, Polonya Dışişleri Bakanı ile Ermenistan-Türkiye normalleşmesini görüştü ​Rubinyan, Polonya Dışişleri Bakanı ile Ermenistan-Türkiye normalleşmesini görüştü

Ermenistan Parlamento Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan, Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Marcin Przydacz ve başkanlığındaki heyet ile bir araya geldi.

Parlamentodan yapılan açıklamada görüşmede Ermenistan ile Polonya arasındaki ilişkilerin üst düzeyde olduğunun vurgulayan Rubinyan, etkin işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Açıklamada "Taraflar, iki ülke parlamentoları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesinde dostluk gruplarının etkin çalışmasının önemini vurguladılar.

Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesine ilişkin konular ele alındı. Ruben Rubinyan, 44 günlük savaştan sonra bölgedeki mevcut durumu, çözülmemiş sorunları sundu." denildi.

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Marcin Przydacz, ikili ilişkilerin derinleştirilmesinin ve ekonomik alanda işbirliğinin geliştirilmesinin önemini vurguladı.

Ermenistan'ın, Polonya için değerli bir ortak olduğunu belirten Polonyalı diplomat Ermenistan'da devam eden demokratik reform sürecini takdir etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+