​Grigoryan: Başbakan yardımcılarından oluşan çalışma grubu, Yerevan ve Bakü`nün tutumlarını yakınlaş - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

29 Haziran 2022  

​Grigoryan: Başbakan yardımcılarından oluşan çalışma grubu, Yerevan ve Bakü`nün tutumlarını yakınlaş -

​Grigoryan: Başbakan yardımcılarından oluşan çalışma grubu, Yerevan ve Bakü`nün tutumlarını yakınlaş ​Grigoryan: Başbakan yardımcılarından oluşan çalışma grubu, Yerevan ve Bakü`nün tutumlarını yakınlaştırmayı başardı

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan TASS haber ajansına konuşurken Ermenistan ve Azerbaycan Başbakan Yardımcılarından oluşan çalışma grubunun, başta sınır ve gümrük kontrolü olmak üzere birçok konuda iki ülkenin tutumlarını yakınlaştırmayı başardığini ifade etti.

Grigoryan açıklamasında "Üçlü çalışma grubunun Güney Kafkasya'daki ulaşım yollarının açılması konusundaki faaliyetlerini yapıcı buluyorum. Şüphesiz bu zor bir görev, ancak şunu söylemeliyim ki taraflar birçok konuda tutumlarını yakınlaştırmayı başardı” dedi.

Mher Grigoryan'a göre, şu anda, uzman alt gruplar, otomobil ve demiryolu altyapısının sonraki aşamalarda kullanımı ve yenilemesi ile ilgili sorunları çözmeye devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+