Seçim Tertip Heyetleri oluşturuldu - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

29 Haziran 2022  

Seçim Tertip Heyetleri oluşturuldu -

Seçim Tertip Heyetleri oluşturuldu Seçim Tertip Heyetleri oluşturuldu

Ermeni Vakıflar Birliği toplanarak geçen hafta yayınlanan Azınlık Vakıfları Seçim Yönetmeliği çerçevesinde Seçim Tertip Heyetleri'ni oluşturdu. Geçen hafta yapılan toplantıda tüm vakıfların ayrı heyetler oluşturması yerine İstanbul'un seçim bölgelerine göre birer heyet oluşturulması, ancak Fatih ve Şişli'yi de kapsayan 2. bölge için iki heyet oluşturulması kararlaştırılmıştı. Bu çerçevede yeni heyetler oluşturuldu. Anadolu 3. Bölgeye bağlandı.

ERVAB'dan yapılan açıklama şöyle:
"Ervab toplantısı 27.06.2022 Pazartesi günü saat 18:00'da Bedros Şirinoğlu başkanlığında Surp Pırgiç Hastanesi Gomidas Salonu’nda yapıldı. 35 vakfımızın katılımıyla gerçekleşen toplantıda geçen hafta görüşülen seçim yönetmeliği hakkında üyeler fikirlerini beyan ettiler.

Geçen toplantıda üzerinde durulan seçim tertibi heyetlerinin, her vakfın ayrı ayrı belirlemesi yerine, bölgesel bazda seçim tertibi heyetlerinin oluşturulması gündemin ilk konusu oldu. Konu ile ilgili Ortaköy Vakfı kendi hukukçularıyla yapmış olduğu istişarede hukukçuların, ortak seçim tertibi heyetine olumlu yaklaşmadıklarını, dolayısıyla ayrı ayrı olması gerektiğini belirtti. Hazirunda bulunan üyeler ortak seçim tertip heyetlerinin kurularak yola çıkılmasının önemli olduğunu ve bunun uygulanması gerekliliği konusunda mutabık kaldılar. Buna göre yeni listeler oluşturularak isimler belirlendi, aşağıda oluşturulan listeler bulunmaktadır.

4 bölge olarak belirlenen seçim bölgeleri, 2. bölgenin vakıf yoğunluğundan dolayı iki tertip heyeti oluşturulması, 4. bölge Anadolu'daki vakıfların seçim tertibi heyetlerinin ise 3. bölge seçim tertip heyetindeki kişiler tarafından sürecin yönetilmesi kararlaştırıldı. Bir sonraki toplantıda seçim tertibi heyetlerinin toplantı yaparak seçim kararı ve tarihlerinin belirlenmesi, hangi vakıflarda seçimin ortak yapılacağı, sandıkların nereye konulacağı, seçim tertip heyetinin toplantısına bırakıldı. Bu konu ile ilgili gelişmeler sizlere daha sonra aktarılacaktır.Birinci Bölge
Av. Ömer Kantik
Jirayr Cangöz
Alin Şencan
Rafi Boyacı
Bedros Marzuman
Liana Gül
Arev Abanlıyan
Ani Fenerci

İkinci Bölge (1. Tertip)
Av. Selina Doğan
Simon Kumral
Arman Kara
Ari Kevork Demircioğlu
Raffi Tombak
Araksi Kazancıyan
Av. Setrak Davuthan
Levon Nazaretyan

İkinci Bölge (2. Tertip)
Serdar Kasapçılar
Anet Çepkinli Gözel
Garbis Duraslan
Tatyana Tumanyan

Sevan Ulutaş
Kristin Ebil
Vartkes Karaman
Aren Düvenci

3. Ve 4. Bölge
Istepan Altıntepe
Hagopcan Hülyar
S.Silva Nuyan
Murat Özkan
Artin Bıçakcı
Sevan Akal
Armenag Keşişgil

Arlen Keşişgil

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+