​Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre`de ayin - Gündem
13 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

29 Haziran 2022  

​Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre`de ayin -

​Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre`de ayin ​Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre`de ayin

Hatay'ın Antakya ilçesinde, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kapsamında, dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St. Pierre'de ayin düzenlendi.

St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kapsamında, dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St. Pierre'de ayin düzenlendi. Saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan ayine, Vatikan'ın Türkiye Büyükelçisi Marek Solczyński, Anadolu Havarisel Vekili ve Episkoposu Monsenyör Paolo Bizzeti, Beyrut Aziz İlyas Manastırı Baş Rahibi Episkopos Konstantin Kayyel, dini liderler ile Hristiyan vatandaşlar katıldı. İncil'den bölümlerin okunduğu ve ilahilerin seslendirildiği ayinde, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi.

Büyükelçi Solczyński, yaptığı konuşmada, St. Pierre Kilisesi’nde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, Hristiyanların bayramını kutladı. Ayin sonrası bayrama özel hazırlanan kutsanmış ekmek, bölünerek yenildi.


Bu haber dha kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (dha) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(dha). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+