​Putin ve Aliyev Dağlık Karabağ sorununu görüştü - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

01 Temmuz 2022  

​Putin ve Aliyev Dağlık Karabağ sorununu görüştü -

​Putin ve Aliyev Dağlık Karabağ sorununu görüştü ​Putin ve Aliyev Dağlık Karabağ sorununu görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Hazar Zirvesi çerçevesinde yapılan görüşme sırasında Dağlık Karabağ sorununun çözümü de dahil olmak üzere bölgesel güvenlik konularını ele aldı.

Hazar zirvesi Aşkabat'ta gerçekleştiriliyor.

Putin açıklamasında "Elbette bölgesel güvenlikle ilgili sorunlar var, her şeyden önce tabi Karabağ'daki normalleşmesiyle ilgili konular. Bunun hakkında konuştuk ve şimdi de yinekonuşma fırsatınız olacak" sözlerine yer verdi.

Siyasi temaslara da değinen Putin, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un son Bakü ziyaretini hatırlattı, Rusya Başbakanı ve Rusya Devlet Duması Başkanı'nın Azerbaycan'ı ziyaret etmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Aliyev ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un ziyaretini ikili ilişkilerin yakın gelecekte başarılı bir şekilde gelişeceğine olan güveni açısından önemsedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Bakü'deki görüşme sırasında Moskova'nın Ermenistan ile Azerbaycan arasında devlet sınırı belirleme süeciyle ilgili somut önerileri olduğunu ifade etmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+