​Güvenlik Konseyi Sekreteri Grigoryan, Ermenistan’dan koridor mantığı olan herhangi bir yolun geçece - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

02 Temmuz 2022  

​Güvenlik Konseyi Sekreteri Grigoryan, Ermenistan’dan koridor mantığı olan herhangi bir yolun geçece -

​Güvenlik Konseyi Sekreteri Grigoryan, Ermenistan’dan koridor mantığı olan herhangi bir yolun geçece ​Güvenlik Konseyi Sekreteri Grigoryan, Ermenistan’dan koridor mantığı olan herhangi bir yolun geçeceğini istisna etti

Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, Ermenistan’dan koridor mantığı olan herhangi bir yolun geçeceğini istisna etti.

Başbakan Paşinyan’ın başkanlığında bugün yapılan kabine toplantısından sonra gazetecilere verdiği brifingde Armen Grigoryan, “Politikamız şöyle kalmaya devam ediyor: Tutumlarımızın daha yakın olduğunu duyurmamız sadece sınır kontrolü olacak mantığı ile ilerlemiş olduğumuz anlamına geliyor. Ermenistan'da koridor mantığından ileri gelen herhangi bir yol istisna ediliyor.” dedi.

Hem Moskova’da, hem de Brüksel'de yolların açılması konusunun ele alındığını vurgulayan Güvenlik Konseyi Sekreteri şöyle konuştu:

“Azerbaycan bir koridorun müzakere edildiğini uzun bir süre söylüyordu. Ancak yanılmıyorsam 6 Kasım'da Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksey Overçuk koridor mantığıyla herhangi bir konunun ele alınmadığını Yerevan'dayken dile getirmişti. Brüksel görüşmelerinden sonra da aynı şey yaşandı. Charles Michel'in sözcüsü, herhangi bir koridorun müzakere edilmediğini açıkça belirtti. Bu da bizim müzakerelerdeki yaklaşımımızın hep böyle olduğu ve böyle olmaya da devam ettiğini gösteriyor.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+