​Paşinyan ve yeni atanan İsrail büyükelçisi, belirli sonuçlara yönelik projeleri önemsedi - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

01 Temmuz 2022  

​Paşinyan ve yeni atanan İsrail büyükelçisi, belirli sonuçlara yönelik projeleri önemsedi -

​Paşinyan ve yeni atanan İsrail büyükelçisi, belirli sonuçlara yönelik projeleri önemsedi ​Paşinyan ve yeni atanan İsrail büyükelçisi, belirli sonuçlara yönelik projeleri önemsedi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, İsrail Devleti'nin Ermenistan’a yeni atanan Büyükelçisi Yoel Lyon'u kabul etti. Muhataplar Ermeni-İsrail etkileşimi alanında büyük potansiyelin varlığını vurguladılar ve hedeflenen programların somut sonuçlara bağlanması gerektiğinin altını çizdiler.

Başbakan, İsrail'in yeni atanan büyükelçisini göreve başlamasından dolayı tebrik etti ve kendisine Ermeni-İsrail ilişkilerinin gelişmesi uğruna verimli çalışmalar diledi.

Büyükelçi Lyon, Ermenistan'daki diplomatik hizmeti bir onur olarak değerlendirdi ve ikili ilişkileri derinleştirmek için azami çabayı göstereceğine dair güvence verdi.

İkili gündemin geliştirilmesi doğrultusunda neler yapılması gerektiği konusunda Ermenistan Başbakanı ile İsrail Büyükelçisi fikir alışverişinde bulunuldu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+