​ABD Temsilciler Meclisi Ermenistan ve Artsakh için 62 milyon dolarlık yardım planlıyor[ - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

02 Temmuz 2022  

​ABD Temsilciler Meclisi Ermenistan ve Artsakh için 62 milyon dolarlık yardım planlıyor[ -

​ABD Temsilciler Meclisi Ermenistan ve Artsakh için 62 milyon dolarlık yardım planlıyor[ ​ABD Temsilciler Meclisi Ermenistan ve Artsakh için 62 milyon dolarlık yardım planlıyor[

ABD Temsilciler Meclisi 2023 yılı için öngörülen dış ödenekleri tasarısı, Ermenistan'a 60 milyon dolar insani yardım ve Dağlık Karabağ'daki mayın temizleme çabaları için 2 milyon dolar sağlamayı öngörüyor.

Rapor metninde, "Komisyonun önerisi, ekonomik kalkınma, özel sektör üretkenliği, enerji bağımsızlığı, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ve diğer hedefler için Ermenistan'a en az 60.000.000 ABD dolar sağlanması içeriyor" diyor.

Komisyonun önerisinde, Dağlık Karabağ'daki mayın temizleme faaliyetleri için en az 2.000.000 USD'yi içerdiği de belirtilmektedir.

Komisyon, ayrıca, Dağlık Karabağ'daki çatışmanın ortaya çıkardığı hümaniter sorunları, gıda güvenliği, su ve sanitasyon, sağlık ve diğer insan ihtiyaçları alanlarında ortaya çıkan zorluklardan endişe duymaya devam ettiği de belirtilmektedir.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+