​Paşinyan’dan Biden`e tebrik: Ülkelerimiz arasındaki dostluk ortak değerlere dayanmaktadır - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

05 Temmuz 2022  

​Paşinyan’dan Biden`e tebrik: Ülkelerimiz arasındaki dostluk ortak değerlere dayanmaktadır -

​Paşinyan’dan Biden`e tebrik: Ülkelerimiz arasındaki dostluk ortak değerlere dayanmaktadır ​Paşinyan’dan Biden`e tebrik: Ülkelerimiz arasındaki dostluk ortak değerlere dayanmaktadır

Ermenistan Başbakan Nikol Paşinyan, ABD Bağımsızlık Günü vesilesiyle Amerika Birleşik Devletleri Devlet Başkanı Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi.

Paşinyan Joe Biden’e ve ABD dost halkına Bağımsızlık Günü münasebetiyle içtenlikle tebrik ettiğini dile getirdi.

Tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Her yıl 4 Temmuz'da ABD’li Ermeni yurttaşlarımız da dahil olmak üzere milyonlarca Amerikalı, ABD’nin en önemli günü olan Bağımsızlık Günü'nü kutluyor. Bağımsızlık ilanından bu yana ABD halkı ve tüm hükümetler tutarlı bir şekilde özgürlük, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasiyi tesis etme ve güçlendirme yolunu izlemiştir. Amerika Birleşik Devletleri'nin demokrasi konusundaki rolü ve liderliği, yalnızca dünyanın farklı köşelerinde insan hakları ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi açısından değil, aynı zamanda bölge halkları için barışçıl bir kalkınma ortamının yaratılması açısından da önemli bir rol oynamaktadır”.

Paşinyan, ayrıca, Ermenistan ile ABD arasındaki dostluk ve ortaklığın, ortak değerlere, karşılıklı güvene ve dostluğa dayandığını ifade etti.

Ermenistan Başbakanı mesajında “Hükümetlerimiz arasındaki demokrasinin güçlendirilmesine yönelik işbirliği ve karşılıklı taahhüdün somut sonuçlar verdiğini bildirmekten mutluluk duyuyorum” sözlerini de ekledi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+