​İran için bölgedeki jeopolitik durumu değiştirme girişimini kabul edilemez - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

10 Temmuz 2022  

​İran için bölgedeki jeopolitik durumu değiştirme girişimini kabul edilemez -

​İran için bölgedeki jeopolitik durumu değiştirme girişimini kabul edilemez ​İran için bölgedeki jeopolitik durumu değiştirme girişimini kabul edilemez

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Ermenistan'da bulunan İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Shamkhani, bölgesel istikrar ve güvenliğin sağlanması konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Ali Shamkhani, İran'ın bölgedeki jeopolitik durumu değiştirmeye yönelik her türlü girişimi kabul edilemez bulduğunu vurgulayarak, devletlerin toprak bütünlüğünü ve egemenliğini koruma çerçevesinde bölgedeki ulaşım bağlantılarının açılma meselesinin çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Muhataplar, Ermenistan-İran işbirliğinin çeşitli yönlerde gelişmesinin temelinin ekonomik bağların güçlendirilmesi olduğunu vurguladılar. Bu bağlamda Nikol Paşinyan ve Ali Shamkhani, ticaret, altyapı, enerji, sanayi ve diğer alanlarda mevcut işbirliğinin genişletilmesi gerektiğini vurguladı. Taraflar hem güncel hem de iki tarafının da ilgisini çeken programları ve projeleri ele aldılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+