​ABD Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan-Türkiye diyaloğu bölgesel istikrarı artırma potansiyeline sahip - Gündem
23 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ծմակ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

13 Temmuz 2022  

​ABD Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan-Türkiye diyaloğu bölgesel istikrarı artırma potansiyeline sahip -

​ABD Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan-Türkiye diyaloğu bölgesel istikrarı artırma potansiyeline sahip ​ABD Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan-Türkiye diyaloğu bölgesel istikrarı artırma potansiyeline sahiptir

ABD Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ve Türkiye devlet liderler arasındaki telefon görüşmesi ve ülkeler arasında devam eden diyaloğa ilişkin açıklamada bulundu.

“Amerika’nın Sesi” yayın kuruluşu için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ABD, tüm bölgeyi olumlu yönde etkileyecek olan Ermeni-Türk ilişkilerinin normalleşme sürecini güçlü bir şekilde desteklemektedir. Ermeni-Türk diyaloğu, bölgesel istikrarı artırma, olumsuz etkileri azaltma ve herkesin faydalanabileceği büyük ekonomik kalkınmaya yol açma potansiyeline sahiptir. Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı ışığında bu süreç özellikle önemlidir. ABD, her iki tarafın da uygun gördüğü şekilde bu önemli diyaloğu desteklemeye hazır."

Hatırlanacağı üzere 11 Temmuz'da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir telefon görüşmesi yaptı ve ülkeler arasındaki ilişkilerin normalleşmesine ilişkin konular ele aldılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+