​Başbakan Paşinyan Karadağ Başbakanı`na tebrik mesajı gönderdi - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Temmuz 2022  

​Başbakan Paşinyan Karadağ Başbakanı`na tebrik mesajı gönderdi -

​Başbakan Paşinyan Karadağ Başbakanı`na tebrik mesajı gönderdi ​Başbakan Paşinyan Karadağ Başbakanı`na tebrik mesajı gönderdi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Devlet günü vesilesiyle Karadağ Başbakanı Dritan Abazoviç'e bir tebrik mesajı iletti.

Ermenistan Cumhuriyeti Hükümeti ve şahsen kendi adına Sayın Abazoviç ve dost Karadağ halkını en samimi duygularla tebrik ettiğini ifade eden Paşinyan ülkeye, insanlara barış ve ilerleme diledi.

Ermenistan’ın, Karadağ ile dostane ilişkilerin geliştirilmesine büyük değer verdiğini ve Ermeni ve Karadağ halklarının yararına, karşılıklı çıkarların her alanında işbirliğini güçlendirmeye kararlı olduğunu da Başbakan tarafından vurgulandı. Yerevan ile Podgorica şehir yöneticileri arasındaki ortaklığın yeniden kurulmasına da büyük önem verdiğini kaydetti Başbakan Paşinyan.

Ermenistan Başbakanı Karadağ’lı mevkidaşına gönderdiği mesajda “Üst düzey karşılıklı ziyaretlerin büyük ölçüde kolaylaştıracağı ikili gündemimizi ortak çabalarla daha da zenginleştirip güçlendireceğimize eminim” sözlerine de yer verdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+