​Ermenistan Cumhurbaşkanı’ndan Fransa Cumhurbaşkanı’na tebrik mesajı - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

14 Temmuz 2022  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı’ndan Fransa Cumhurbaşkanı’na tebrik mesajı -

​Ermenistan Cumhurbaşkanı’ndan Fransa Cumhurbaşkanı’na tebrik mesajı ​Ermenistan Cumhurbaşkanı’ndan Fransa Cumhurbaşkanı’na tebrik mesajı

Ermenistan Cumhurbaşkanı Vahagn Khaçaturyan, Fransa’nın 14 Temmuz Ulusal Bayramı münasebetiyle Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tebrik mesajı gönderdi.

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı’ndan aktarilan bilgiye göre Vahagn Khaçaturyan, Ermenistan’ın Fransa ile olan samimi dostluk ve dayanışmayı yüksek derecede takdir ettiğini belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ermeni-Fransız Ekonomik İşbirliği 2021-2026 Yol Haritası"nın hükümlerini uygulayarak yakın gelecekte birlikte yeni başarılara imza atacağımızdan eminim.

Ermenistan, devletlerimiz arasındaki mevcut üst düzey siyasi diyaloğu çok takdir ediyor ve AGİT Minsk Grubu'nun Eşbaşkanı olarak Fransa'nın Dağlık Karabağ ihtilafının barışçıl çözüm sürecine dahil olmasını önemsiyor.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+