​Mirzoyan ve Bayramov Tiflis`te görüştü - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

16 Temmuz 2022  

​Mirzoyan ve Bayramov Tiflis`te görüştü -

​Mirzoyan ve Bayramov Tiflis`te görüştü ​Mirzoyan ve Bayramov Tiflis`te görüştü

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Gürcistan Dışişleri Bakanı İlya Darchiashvili'nin ev sahipliğinde Tiflis'te biraraya geldi.

16 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen görüşmede Ararat Mirzoyan ve Ceyhun Bayramov, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşmesine ilişkin gündemdeki konulara değindiler. Bu bağlamda, taraflar daha önce üstlenilen taahhütlerin yerine getirilmesini ele aldılar ve atılacak olası adımlar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Ermenistan medyasına yansıyan haberlere göre Mirzoyan, Ermeni tarafının Dağlık Karabağ sorununun siyasi çözümünün bölgede sürdürülebilir ve kalıcı barışın sağlanması sürecinde elzem olduğu konusundaki tutumunu yineledi. Mirzoyan ayrıca, AGİT Minsk Grubu'nun deneyiminin kullanılmasının önemini vurguladı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı, Ermeni savaş esirlerinin serbest bırakılması, ülkelerine geri gönderilmesi ve kayıp kişilerin akıbetinin açıklığa kavuşturulması da dahil olmak üzere insani konuların ele alınmasının önemini vurguladı.

Yapılan açıklamaya göre taraflar görüşmelere devam etme iradesinin altını çizdi.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+