​ABD Dışişleri Bakanı, Mirzoyan ve Bayramov`un Tiflis`teki görüşmesini takdirle karşıladı - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

18 Temmuz 2022  

​ABD Dışişleri Bakanı, Mirzoyan ve Bayramov`un Tiflis`teki görüşmesini takdirle karşıladı -

​ABD Dışişleri Bakanı, Mirzoyan ve Bayramov`un Tiflis`teki görüşmesini takdirle karşıladı ​ABD Dışişleri Bakanı, Mirzoyan ve Bayramov`un Tiflis`teki görüşmesini takdirle karşıladı

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un Tiflis'te görüşmesini takdirle karşıladığını ifade etti.

Blinken resmi Twitter hesabından bununla ilgili paylaşımda bulundu.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Ararat Mirzoyan ve Ceyhun Bayramov, Tiflis'te bir araya gelerek olumlu bir adım attı. ABD Dışişleri Doğrudan diyalog, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki farklılıkları çözmenin en doğru ve güvenilir yoludur."

Hatırlanacağı üzrere 16 Temmuz'da Gürcistan Dışişleri Bakanı Ilia Darchiashvili'nin arabuluculuğunda Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov arasında Tiflis'te bir görüşme gerçekleşti. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, Bayramov ile yaptığı görüşmede Mirzoyan, Ermeni tarafının Dağlık Karabağ sorununun siyasi olarak çözülmesinin bölgede istikrarlı ve kalıcı barışın sağlanması yolunda önemli olduğu görüşünü bir kez daha teyit etti.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+