​Rus Dış İstihbarat Teşkilatı Başkanı: Rusya zor zamanlarda müttefiklerini korumak için yeterli güce - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

18 Temmuz 2022  

​Rus Dış İstihbarat Teşkilatı Başkanı: Rusya zor zamanlarda müttefiklerini korumak için yeterli güce -

​Rus Dış İstihbarat Teşkilatı Başkanı: Rusya zor zamanlarda müttefiklerini korumak için yeterli güce ​Rus Dış İstihbarat Teşkilatı Başkanı: Rusya zor zamanlarda müttefiklerini korumak için yeterli güce ve kaynağa sahip

Rus Dış İstihbarat Teşkilatı Başkanı Sergey Naryshkin, Ermenistan merkezli gazetelere verdiği demeçte Rusya'nın, zor zamanlarda müttefiklerini ve dostlarını korumak için yeterli güce ve kaynağa sahip olduğunu belirtti.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinde entegrasyon süreçlerinin güçlü bir istikrar garantisi olduğunu söyleyen Naryshkin, entegrasyon örgütlerinin BDT bölgesinde halihazırda faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Örneğin: Avrasya Ekonomik Birliği, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü.

Naryshkin "Bu örgütler, parçası olan tüm devletlerin çıkarları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Entegrasyon koruma araçları, istikrar ve güvenliği korumak için iyi bir garantidir. Ayrıca Rusya Federasyonu, zor zamanlarda müttefiklerini ve dostlarını korumak için yeterli güce ve kaynağa sahiptir." sözlerine ekledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+