​Price: ABD, Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini takdirle karşılıyor - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

20 Temmuz 2022  

​Price: ABD, Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini takdirle karşılıyor -

​Price: ABD, Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini takdirle karşılıyor ​Price: ABD, Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesini takdirle karşılıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price gazeteceilere verdiği brifingde Washington'un Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları Ararat Mirzoyan ve Ceyhun Bayramov arasındaki doğrudan teması memnuniyetle karşıladığını ve takir ettiğini duyurdu.

ABD’li yetkili, Güney Kafkasya bölgesinde barışçıl, demokratik bir geleceğe ve refaha ulaşmanın en iyi yolunun diyalog olduğunu da sözlerine ekledi.

Ned Price ABD’nin her zaman aktif bir rol oynadığını, uzun vadeli kapsamlı barışa ulaşmasına yardımcı olmak için ikili temaslar çerçevesinde ve AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlığı da dahil olmak üzere benzer düşünen ortaklarla işbirliğine hazır olduğunu belirtti.

Daha önce, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken de Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının görüşmesine desteğini ifade etmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+